Wycinki z historii sekcji...
WSTĘP
W kronice spisane zostały wszystkie ważniejsze wydarzenia, niemal od początku istnienia sekcji. Strona ta adresowana jest przede wszystkim do osób, które trenowały w naszym klubie, bądź też były z nim w jakiś inny sposób związane. Ze względu na to, że część kroniki została przepisana z notatek, które straciły częściowo swoją czytelność, niektóre nazwiska mogą być nieco przekręcone, za co z góry przepraszamy.
Ważniejsze wydarzenia w roku 1977
U Ryszarda Leśniewicza zjawia się Janusz Kowalski przynosząc francuski plakat przedstawiający techniki Aikido. Jako, że oboje interesują się wschodnimi sztukami walk, od razu zaciekawia ich nowa, nie rozpowszechniona jeszcze w Polsce dyscyplina.
Ważniejsze wydarzenia w roku 1978
Próbują na własną rękę poznać zasady Aikido i w miarę postępów ogarnia ich coraz większa pasja. Po paru miesiącach ćwiczeń, zgromadziwszy większą grupę entuzjastów zakładają sekcję. Szczególnie zaangażowany jest Janusz, który rezygnuje z treningów Judo i Karate w pełni poświęcając swój wolny czas nowemu zajęciu.
Treningi odbywają się w sali Liceum Ogólnokształcącego. Zajęcia prowadzi Janusz Kowalski mając na wyposażeniu pięćdziesięcioosobowej sekcji dwa kimona, dwanaście materacy oraz książkę G. Wiśniewskiego (2 dan z byłej RFN).
W "Sztandarze Młodych" ukazuje się wzmianka o sekcji Aikido działającej w Szczecinie. Prowadzi ją Marian Osiński, z którym to Szczecineckiej grupie udaje się nawiązać kontakt.
Janusz Kowalski i Ryszard Leśniewicz odbywają pierwszy etap kursu instruktorów w Luboniu koło Szczecina.
Sekcja Szczecinek wstępuje do Ogólnopolskiej Rady Instruktorów Aikido (ORJA).
Na plaży TKKF "Fala" odbywa się pierwszy pokaz Aikido w Szczecinku. W pokazie udział biorą instruktorzy ze Szczecina: Stanisław Papszun, Radosław Sycz i Zbigniew Lemek.
Sekcja Szczecinek wstępuje do Stoczniowego Ośrodka Metodyki Aikido. Odbywają się również pierwsze oficjalne zapisy do sekcji.
Ważniejsze wydarzenia w roku 1990
Ważniejsze wydarzenia w roku 1991
Ważniejsze wydarzenia w roku 1993
Ważniejsze wydarzenia w roku 1994
Powakacyjne rozpoczęcie zajęć i zapisy do grupy początkujących. Rozpoczęcie zajęć samoobrony dla Straży Miejskiej. Sala judo klubu Darzbór przechodzi pod opiekę sekcji.
Przyjazd Mariana Wiśniewskiego sekretarza PFA (2 dan) ze Złotowa. Nawiązanie współpracy. Trening z udziałem 4 osób ze Słupska (m.in. Marka Jezierskiego).
Ważniejsze wydarzenia w roku 1996
Ważniejsze wydarzenia w roku 2000
Egzamin Ryszarda Leśniewicza na stopień mistrzowski 2 dan.
Uczestnictwo przedstawicieli naszej sekcji w wielu zgrupowaniach, min. we Wrocławiu (prowadzący: Sensei Sugawara z Tokio), Koszalinie (sensei Etienne Leman).
Zorganizowanie /wspólnie z Robertem Gembalem (4 dan) z Gdańska/ obozu szkoleniowego w Szczecinku z udziałem Etienne Leman’a (6 dan) z Francji.
Utrzymanie stałego kontaktu z sekcją Aikido w Złotowie (prowadzący - Marian Wiśniewski, Sekretarz Zarządu Głównego PFA).
Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom za pomoc w zorganizowaniu letniego obozu szkoleniowego w Szczecinku, a także za wspieranie bieżącej działalności sekcji.
Szczególne podziękowania dla:
- płk. Stanisława Wolińskiego za udostępnienie hali sportowej przy ul. Kościuszki 55.
- firmy Polspan-Kronospan za pomoc finansową.
- pana Adama Gąsiorowskiego z pensjonatu „Żółty dom” za wsparcie finansowe oraz pomoc w zorganizowaniu bankietu.
- TV „Gawex” ze Szczecinka za emisję reklamy SSA.
- pana Bogdana Hoppe z dyskoteki „Imperium” za wsparcie finansowe.
- pana Janusza Pielaka za wsparcie finansowe.
- pana Radosława Bielickiego z firmy ""Comdrev" za pomoc w zamieszczeniu tej strony w sieci.
Ważniejsze wydarzenia w roku 2001